DIKTANT TANLOVI G‘OLIBLARI TAQDIRLANDI
Metallurglar madaniyat saroyida bugun nishonlanayotgan O‘zbek tili bayramiga bag‘ishlangan diktant tanlovi g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
“O‘zmetkombinat” AJning Kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan tashkil etilgan ushbu tadbir nafaqat savodxonlikni sinovdan o‘tkazish, balki milliy madaniyat, birlik va faxr timsoli bo‘lgan o‘zbek tiliga chuqur hurmat ifodasi bo‘ldi.
Tanlovda kombinatning turli bo‘linmalaridan faoliyat yuritayotgan 20 nafardan ortiq  ishchilar ishtirok etishdi. Har bir ishtirokchi topshiriqqa qiziqish va ilhom bilan yondashib, nafaqat bilimini, balki davlat tiliga bo‘lgan samimiy e’tiborini namoyon etdi.
Tanlov yakunlariga ko‘ra, birinchi o‘rinni Kombinat markaziy laboratoriyasi (KML) laboranti Durdona Nasridinova egalladi.
Ikkinchi o‘rinni esa KMLning metallografiya laboratoriyasi muhandisi Dildora Yoqubova hamda Mahsulot sifati va standartlarga rioya etilishi nazorat xizmati xodimi Zulayho Abduqodirova ko‘lga kiritishdi.

ЧЕСТВОВАЛИ ПОБЕДИТЕЛЕЙ КОНКУРСА ДИКТАНТА
Во Дворце культуры металлургов  состоялось награждение победителей конкурса диктанта, приуроченного к Празднику узбекского языка.
Мероприятие, организованное Профсоюзным комитетом АО «Узметкомбинат», стало не просто проверкой грамотности, но и ярким проявлением уважения к родному языку — символу культуры, единства и национальной гордости.
В конкурсе приняли участие более 20 работников комбината из различных подразделений. Каждый подошёл к заданию с интересом и вдохновением, стремясь показать не только знания, но и искреннюю любовь к государственному языку.
По итогам конкурса первое место заняла начальник участка Центральной лаборатории комбината (ЦЛК) Дурдона Насридинова.
Второе место разделили инженер металлографической лаборатории ЦЛК Дилдора Ёкубова и работница Службы контроля качества продукции и соблюдения стандартов Зулайхо Абдукадирова.
Третье место досталось начальнику участка ЦЛК Нигоре Абдурасуловой.
Примечательно, что весь пьедестал почёта заняли представительницы Центральной лаборатории комбината.