SAMARALI MEHNAT – YUQORI NATIJA
2019-yilning aprel oyida kombinatimizning Navli prokatlash bo‘linmasi negizida yangi investitsion loyiha asosida po‘lat sim o‘ramlari – diametri 5,5-16 mm. katanka ishlab chiqarishga mo‘ljallangan yangi blok ishga tushgan edi.
Mahalliylashtirish dasturi asosida ishlab chiqariladigan bu sim o‘ramlari temir-beton va metall mahsulotlari ishlab chiqarishga mo‘ljallangan korxonalar, po‘lat simlar uchastkasi ehtiyojlari va boshqalar uchun ishlatiladi. O‘tgan oyda bo‘linmada 257 tonna katanka ishlab chiqarilib, belgilangan reja 128, 5 foizga bajarildi.
Yil boshidan buyon o‘tgan to‘qqiz oy rejasi ham ziyodi bilan ado etildi. Bu davrda 1800 tonna o‘rniga 2720 tonna katanka tayyorlandi. Bu boradagi reja esa 150, 1 foizga bajarildi.

ЭФФЕКТИВНЫЙ ТРУД — ВЫСОКИЙ РЕЗУЛЬТАТ
В апреле 2019 года на базе Сортопрокатного подразделения комбината в рамках инвестиционного проекта был запущен в эксплуатацию участок по производству стальной катанки диаметром 5,5–16 мм.
Производимая здесь продукция входит в программу локализации и предназначена для предприятий, изготавливающих железобетонные и металлические изделия, а также для сталепроволочного отделения и др.
В прошлом месяце коллектив участка произвел 257 тонн катанки, что составляет 128,5 % от установленного плана.
По итогам девяти месяцев текущего года также достигнут высокий результат: вместо запланированных 1800 тонн произведено 2720 тонн, что соответствует 150,1 % выполнения плана.