TALABALAR “O‘ZMETKOMBINAT” AJ MUZEYIDA
Bugun “O‘zmetkombinat” AJ muzeyi Guliston davlat universiteti talabalari va o‘qituvchilarini qabul qildi. Ular uchun bu tashrif nafaqat ekskursiya, balki mamlakatdagi yirik metallurgiya korxonasining shakllanish va rivojlanish tarixi bo‘ylab qiziqarli sayohat bo‘ldi.
Tashrif buyurganlar muzeydagi eksponatlar, vaqt o‘tishi bilan sarg‘aygan quruvchilarning suratlari, arxiv hujjatlari hamda kombinat rivojlanish bosqichlarini aks ettiruvchi axborot stendlarini katta qiziqish bilan tomosha qildilar. Ayniqsa, ishlab chiqarish obyektlarining maketlari korxonaning miqyosi va qudratini yaqqol tasavvur etish imkonini berdi.
Bunday uchrashuvlar yoshlar uchun sanoat tarixini yaxshi bilish, shuningdek, har bir surat va eksponat ortida metallurglar avlodlarining mehnatlari, fidoyiliklari mujassam ekanini his etish imkonini beradi.

СТУДЕНТЫ ГУЛИСТАНСКОГО ГОСУНИВЕРСИТЕТА В МУЗЕЕ АО «УЗМЕТКОМБИНАТ»
Музей АО «Узметкомбинат» принял студентов и преподавателей Гулистанского государственного университета. Для гостей это была не просто экскурсия, а увлекательное путешествие в историю становления одного из крупнейших металлургических предприятий страны.
Посетители с интересом рассматривали экспонаты, пожелтевшие от времени фотографии первых строителей, архивные документы и информативные стенды, отражающие ключевые этапы развития комбината. Особое впечатление произвели детальные макеты производственных объектов, позволяющие наглядно представить масштаб предприятия.
Такие встречи помогают молодёжи глубже понять, как формировалась индустриальная мощь страны, и увидеть, что за каждой фотографией и экспонатом — труд и преданность делу многих поколений металлургов.