MOLIYAVIY BARQARORLIK MASALALARI MUHOKAMA QILINDI
Londondagi uchrashuv davomida “O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruvi raisi - Bosh direktor Bahodir Abdullayev xalqaro kredit reyting agentligi "Fitch Ratings" vakillari bilan uchrashdi.
Tomonlar kompaniyaning moliyaviy holati, ishlab chiqarish natijalari va boshqaruvdagi ochiqlikni yanada kuchaytirish bo‘yicha fikr almashdilar. Bahodir Abdullayev o‘z chiqishida Fitch tomonidan berilgan tahliliy baholarni ijobiy turtki sifatida qabul qilinayotganini, bu esa yanada barqaror o‘sish va ishonchli moliyaviy boshqaruv sari qadam ekanini ta’kidladi.
Eslatib o’tamiz, "Fitch Ratings" 1914-yilda tashkil etilgan, dunyoning eng nufuzli uchta reyting agentligidan biri bo‘lib, 30 dan ortiq davlatda faoliyat yuritadi. Agentlik korporatsiyalar, hukumatlar va moliyaviy institutlarning kreditga layoqatini tahlil qilish orqali global moliya tizimida muhim o‘rin tutadi

«УЗМЕТКОМБИНАТ» ОБСУДИЛ ВОПРОСЫ ФИНАНСОВОЙ УСТОЙЧИВОСТИ С FITCH RATINGS
В ходе встречи в Лондоне Председатель правления - Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Баходир Абдуллаев провёл переговоры с представителями международного рейтингового агентства Fitch Ratings.
Стороны обменялись мнениями о финансовом положении компании, производственных результатах и мерах по дальнейшему укреплению прозрачности в управлении. В своём выступлении Баходир Абдуллаев подчеркнул, что аналитические оценки Fitch воспринимаются как позитивный стимул, что служит шагом к ещё более устойчивому росту и надёжному финансовому управлению.
Напомним, Fitch Ratings основано в 1914 году и является одним из трёх наиболее авторитетных рейтинговых агентств мира. Оно работает более чем в 30 странах, занимая важное место в глобальной финансовой системе благодаря анализу кредитоспособности корпораций, правительств и финансовых институтов.