KORRUPSIYAGA QARSHI KURASH – USTUVOR VAZIFA
“O‘zmetkombinat” AJda korrupsiyaga qarshi siyosat bo‘yicha seminar-trening o‘tkazildi. Tadbirni Komplayens xizmati tashkil qilib, unda korxona bo‘linmalari va filiallari xodimlari ishtirok etishdi.
Ishtirokchilarga manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish bo‘yicha qonunchilik talablariga, korrupsiyaviy xavflarni kamaytirish choralariga, shuningdek, sovg‘alar qabul qilish, vakillik xarajatlari va ishbilarmon uchrashuvlarni tashkil etish qoidalariga oid eslatmalar berildi.
Bunday dasturlar jamoada oshkoralik va mas’uliyat madaniyatini shakllantirish, ishonchni mustahkamlash hamda huquqiy xavflarni kamaytirishga xizmat qiladi.

БОРЬБА С КОРРУПЦИЕЙ - В ПРИОРИТЕТЕ
В АО «Узметкомбинат» состоялся семинар-тренинг по вопросам антикоррупционной политики. Мероприятие, организованное Комплаенс- службой, объединило сотрудников подразделений и филиалов комбината.
Участникам напомнили о требованиях законодательства в сфере предотвращения конфликта интересов, мерах по снижению коррупционных рисков, а также о правилах, связанных с получением подарков, представительскими расходами и организацией деловых встреч.
Подобные программы способствуют формированию в коллективе культуры прозрачности и ответственности, укрепляют доверие и помогают минимизировать возможные правовые риски.