DUNYONING ENG YIRIK KOMPANIYALARIDAN BIRI “OʻZMETKOMBINAT” AJ FAOLIYATINI OʻRGANMOQDA
Xabaringiz bor, yaqinda “Oʻzmetkombinat” AJda xalqaro hamkorlik doirasida muhim uchrashuvlar bo‘lib o‘tmoqda. Unda Xitoyning dunyoga mashhur "Jianlong Group" kompaniyasidan 18 nafar vakil ishtirok etmoqda.
Mehmonlar kombinatning Bosh rejasi bilan yaqindan tanishib, istiqbolli investitsion loyihalarni amalga oshirish uchun potensial hududlarni o‘rgandilar. Bu jarayon davomida ikki tomon mutaxassislari mavjud imkoniyatlarni tahlil qilib, kelajakdagi hamkorlik uchun ustuvor yo‘nalishlarni belgilab olishdi.
Xitoylik ekspertlar o‘z tajribalarini o‘rtoqlashar ekan, “Oʻzmetkombinat” mutaxassislari bilan birgalikda yangi g‘oya va yechimlarni muhokama qilishdi. Bu esa nafaqat korxonaning rivojlanish rejalari, balki butun sanoat tarmog‘i uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi.
Bugun “Oʻzmetkombinat” xalqaro miqyosda barqaror rivojlanish va innovatsion loyihalar sari izchil qadam tashlamoqda.

ОДНА ИЗ КРУПНЕЙШИХ КОМПАНИЙ МИРА ИЗУЧАЕТ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ АО "УЗМЕТКОМБИНАТ"
Как известно, в АО «Узметкомбинат» в рамках международного сотрудничества проходят важные встречи. В них принимает участие 18 представителей всемирно известной китайской компании Jianlong Group.
Гости подробно ознакомились с Генеральным планом комбината и изучили потенциальные площадки для реализации перспективных инвестиционных проектов. В ходе этого процесса специалисты обеих сторон проанализировали существующие возможности и определили приоритетные направления для будущего сотрудничества.
Китайские эксперты, делясь своим опытом, совместно со специалистами «Узметкомбината» обсудили новые идеи и решения. Это имеет большое значение не только для планов развития предприятия, но и для всей отрасли в целом.
Сегодня «Узметкомбинат» уверенно делает шаги к устойчивому развитию и внедрению инновационных проектов на международном уровне. Встреча с компанией Jianlong Group стала одним из важных этапов на этом пути.