MUSTAQILLIK KUNIGA BAG‘ISHLANDI
Vatanimiz Mustaqilligi kuniga bag‘ishlab “O'zmetkombinat” AJ Kasaba uyushma qo‘mitasi tashabbusi bilan korxona ishchi-xodimlari o‘rtasida spartakiada o‘tkazildi.
Sport kurashiga birinchi bo‘lib shaxmatchilar kirishdi. Bugun Metallurglar madaniyat saroyida shaxmatchilar g‘alabaga bo‘lgan ishtiyoqlarini namoyish qilib dona surdilar.
Shaxmatchilar musobaqasida quyidagilar g‘olib va sovrindor bo‘ldilar:
Islombek Qulmatov (Texnologik jarayonlarni avtomatlashtirilgan boshqaruv tizimlari laboratoriyasi)
Ulug‘bek Nazarov (Quyuv-prokatlash majmuasi)
Nodir Jalolov (Mexanika-ta'mirlash bo‘linmasi)
G‘olib va sovrindorlarga diplomlar hamda esdalik sovg‘alari topshirildi. Musobaqa yuqori saviyada o‘tkazilib, ishtirokchilar va tomoshabinlarda yaxshi taassurotlar qoldirdi.

СПАРТАКИАДА В ЧЕСТЬ ДНЯ НЕЗАВИСМОСТИ
В честь Дня независимости Республики Узбекистан на комбинате стартовала спартакиада среди работников предприятия. Организатором выступил Профсоюзный комитет АО "Узметкомбинат"
Первыми в спортивную борьбу вступили шахматисты. 15 августа во Дворце культуры металлургов они разыграли партии, полные напряжённой стратегии, точных ходов и воли к победе.
Победителями шахматных баталий стали:
Исломбек Кулматов (ЛАСУТП)
Улугбек Назаров (Литейно-прокатный комплекс)
Нодир Жалолов (Ремонтно-механическое подразделение)
Победители и призёры получили дипломы и памятные подарки. Соревнования прошли на высоком уровне, зарядив участников и зрителей спортивным духом и праздничным настроением!