KASBIY MALAKALARI OSHIRILMOQDA
“Bekobod maxsus o‘quv markazi” MCHJda 14-iyuldan bugungi kungacha “Metallurgiya Servis Markazi”ning Elektrotekhnika laboratoriyasi xodimlari uchun “O‘z DSt 3410:2019 Sinov laboratoriyaning texnik jihatdan malakaligiga qo‘yiladigan umumiy talablar” mavzusida masofaviy malaka oshirish kursida mashg‘ulotlar olib borildi.
O‘quv kursi masofaviy shaklda, shaxsiy havolalar yordamida, xodimlarning ishlab chiqarishdan ajralgan holda o‘tkazilmoqda.
O‘quv kursi “O‘zmetkombinat” AJ va O‘zbekiston Respublikasi Texnik jihatdan tartibga solish agentligining O‘zbekiston Standartlar instituti DM o‘rtasida tuzilgan shartnomaga asosan tashkil etildi.
Malaka oshirish mutaxassislarning kasbiy malakalarini mustahkamlash va ularning faoliyatini texnik jihatdan tartibga solish sohasidagi zamonaviy talablar bilan moslashtirish yo‘lidagi muhim qadamdir.

ПОВЫСИЛИ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ НАВЫКИ
С 14 по 18 июля текущего года в ООО «Бекобод махсус укув маркази» для работников Электротехнической лаборатории при ООО «Metallurglar Servis Markazi» прошел дистанционный курс повышения квалификации по теме:
«O‘z DSt 3410:2019 Общие требования к технической компетентности испытательных лабораторий».
Обучение проводилось в онлайн-формате с использованием персональных ссылок с отрывом от производственного процесса.
Учебный курс организован в рамках заключённого договора между АО «Узметкомбинат» и ГУ «Институт стандартов Узбекистана» при Агентстве по техническому регулированию Республики Узбекистан.
Повышение квалификации является важным шагом на пути укрепления профессиональных компетенций специалистов и приведения их деятельности в соответствие с современными требованиями в области технического регулирования.