“O‘ZMETKOMBINAT” AJDA BIRINCHI INTELLEKTUAL QUIZ O‘TKAZILDI
Bugungi kunda savollarga javob berish asosida o‘yin shaklida o‘tkaziladigan intellektual quiz o‘yini tez ommalashib bormoqda. “O‘zmetkombinat” AJda ham korxona kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan tashkil etilgan “UMK-QUIZ” intellektual sport musobaqasi dastlabki marta o‘tkazildi.
Tadbirda kombinatning turli tarkibiy bo‘linmalari xodimlaridan iborat to‘rtta jamoa ishtirok etdi. Intellektual musobaqalarda turli xil bilim sohalariga oid savollarga, tezkorlik bilan mantiqiy aniq javoblar berish talab qilinar edi.
Tashkilotchilarning so‘zlariga ko‘ra, quizning asosiy maqsadi nafaqat eng bilimdon va faol ishtirokchilarni aniqlash, balki jamoani shakllantirish uchun qulay, ijobiy muhit yaratish edi.
Barcha ishtirokchi jamoalarga kasaba uyushma qo‘mitasida tomonidan turli nominatsiyalar bo‘yicha tashakkurnomalar va har bir ishtirokchiga esdalik sovg‘alari topshirildi.

В АО «УЗМЕТКОМБИНАТ» ПРОШЁЛ ПЕРВЫЙ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНЫЙ КВИЗ
Сегодня КВИЗы стремительно набирают популярность как форма интеллектуального досуга, объединяющая обучение и развлечение. Не остался в стороне и АО «Узметкомбинат», где впервые прошла командная интеллектуальная игра UMK-QUIZ, организованная профсоюзным комитетом предприятия.
В мероприятии приняли участие четыре команды, в состав которых вошли работники из различных структурных подразделений комбината. Интеллектуальные состязания включали вопросы из самых разных областей знаний, а также логические задания и задачи на сообразительность, а также вопросы по основам безопасности жизнедеятельности. Кроме того, в программу квиза вошли спортивные состязания.
По словам организаторов, основная цель квиза заключалась не только в выявлении самых эрудированных и активных участников, но и в создании дружеской, позитивной атмосферы, способствующей сплочению коллектива.
Все команды получили благодарственные письма от профсоюзного комитета по различным номинациям, а каждому участнику были вручены памятные подарки.