22.04.2025 22.04.2025 2397
2025-yil 22-aprel kuni Metallurglar Madaniyat saroyida aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishga Zoom platformasi orqali kombinat Kuzatuv kengashi a’zosi - Iqtisodiyot va moliya vazirligi davlat aktivlarini xususiylashtirish va transformatsiya qilish departamenti direktori Jamshid Abdushukurov raislik qildi.
Kun tartibida ikkita masala ko‘rildi. Birinchi masala, aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi reglamenti va sanoq komissiyasi tarkibini tasdiqlash yuzasidan Korporativ munosabatlar boshqarmasi boshlig‘i Shahnoza Abduraxmanova ma’lumot berib o‘tdi.
Kun tartibidagi ikkinchi masala “O‘zmetkombinat” AJ tarkibiy bo‘linmalari negizida ajratib chiqarish yo‘li bilan qayta tashkil etish orqali shu’ba xo‘jalik jamiyatlarini tashkil etish, ajratib chiqarish tartibi va shartlarini belgilash hamda taqsimlash balanslarini tasdiqlash haqida kombinat bosh buxgalteri Bahodirjon Eshanxujayev ma’lumot berdi.
Yig‘ilish davomida aksiyadorlarning savollariga batafsil javoblar berildi. Yig‘ilish kun tartibiga kiritilgan barcha masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi.

СОСТОЯЛОСЬ ВНЕОЧЕРЕДНОЕ ОБЩЕЕ СОБРАНИЕ АКЦИОНЕРОВ АО «УЗМЕТКОМБИНАТ»
22 апреля 2025 года во Дворце культуры металлургов состоялось внеочередное общее собрание акционеров.
Заседание в режиме онлайн на платформе Zoom возглавил член Наблюдательного совета комбината — директор Департамента приватизации и трансформации государственных активов Министерства экономики и финансов Жамшид Абдушукуров.
На повестке дня рассматривалось два вопроса. По первому вопросу - «Об утверждении регламента внеочередного общего собрания акционеров и состава счетной комиссии» выступила начальник Управления корпоративных отношений АО «Узметкомбинат» Шахноза Абдурахманова.
По второму вопросу повестки дня «Рассмотрение вопроса создания дочерних хозяйственных обществ на базе структурных подразделений АО «Узметкомбинат» путем реорганизации в виде выделения, определения порядка и условий выделения, утверждение разделительных балансов» выступил главный бухгалтер АО «Узметкомбинат» Баходир Эшанхужаев.
В ходе заседания также были даны обстоятельные ответы на возникшие вопросы присутствующих в зале акционеров.
Внеочередное общее собрание акционеров прошло в деловой обстановке. По всем вопросам, включенным в повестку дня заседания, были приняты соответствующие решения.