O‘Z KASBIGA SODIQ INSON
“O‘zmetkombinat” AJda ko‘p yillardan beri mehnat qilib kelayotgan malakali ishchi-xodimlar anchaginani tashkil etadi. Ular o‘zlarining ko‘p yillik tajribalari orqali hamkasblari orasida hurmat qozongan. Qolaversa, ular yillar davomida to‘plagan tajribalarini amalda qo‘llab, boshqalarga namuna bo‘lib kelishmoqda.
Nazorat-o‘lchov asboblari va avtomatika boshqarmasining yong‘inga qarshi avtomatika tizimlari bo‘yicha yetakchi muhandisi Bahodir Safarov  ana shunday kasbiga sodiq xodimlardan biri sanaladi.
U 2013-yil  Toshkent Davlat texnika universitetining nanotexnologiya mutaxassisligi bo‘yicha diplomini olgandan so‘ng “O‘zmetkombinat” AJning NO‘A va A boshqarmasida elektromontyor sifatida ish boshladi. Keyinchalik muhandis, uchastka ustasi va hozirgi kunda yetakchi muhandis lavozimida ishlab kelmoqda. O‘tgan davr mobaynida ustozi Bahodir  Abdullayevdan olgan ko‘nikmalari sababli hamkasblari orasida o‘z hurmatiga ega bo‘lib kelmoqda.
Albatta inson yuksaklikka intilgani sari barkamollashib boraveradi, barkamol inson esa hamisha yurt uchun, uni rivojlanishi uchun ko‘plab ishlarni amalga oshiradi. Qahramonimizning ham niyati o‘z kasbiga sodiq qolgan holda kelajakda ustozi singari ko‘plab shogirdlarni yetishtirib chiqarishdir.

ЧЕЛОВЕК, ПРЕДАННЫЙ СВОЕЙ ПРОФЕССИИ
АО «Узметкомбинат» — это коллектив профессионалов, в котором трудятся квалифицированные специалисты, посвятившие работе на предприятии многие годы. Их богатый опыт и преданность делу снискали уважение коллег, а практические знания, накопленные за время работы, стали примером для молодых сотрудников.
Среди таких преданных своему делу работников — ведущий инженер по системам противопожарной автоматики Управления контрольно-измерительных приборов и автоматики Баходир Сафаров.
Окончив в 2013 году Ташкентский государственный технический университет по специальности «Нанотехнологии», он начал свою карьеру электромонтёром в Управлении контрольно-измерительных приборов и автоматики АО «Узметкомбинат». Проявив себя ответственным и инициативным специалистом, он прошёл путь от инженера и мастера участка до ведущего инженера.
За годы работы Баходир Сафаров заслужил глубокое уважение коллег. В этом немалую роль сыграли знания и опыт, полученные от его наставника Баходира Абдуллаева — мастера своего дела, оставившего значимый след в жизни молодого специалиста.
Стремясь к профессиональному росту и личностному совершенствованию, Баходир Сафаров продолжает вносить вклад в развитие предприятия и всей отрасли. Он не только твёрдо намерен оставаться верным своей профессии, но и стремится передать свой опыт будущим поколениям, так же, как когда-то его учитель передал знания ему.