BAYRAM TADBIRI BO‘LIB O‘TDI
“O‘zmetkombinat” AJda mehnat qilayotgan lobar opa-singillarimiz uchun ham 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan bayram tadbiri tashkil etildi.
Kombinatimizning turli tarkibiy bo‘linmalarida munosib mehnat qilib kelayotgan xotin-qizlarimiz uchun O‘zbekiston davlat yoshlar teatri aktyorlari va xonandalari tomonidan bayram konsert dasturi namoyish etildi.
Unda O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Tolib Hojiyev, so‘z ustalari Sherzod Boymurodov, Erkin Juliyev, G‘ulom Ernazarov Ro‘zimboy Allanazarovlar bahor va nafosat ayyomi bo‘lmish bayram bilan tabriklab, ularga uzoq umr, oilaviy baxt-saodat, bahoriy kayfiyat hamroh bo‘lishini tilab, o‘zlarining hajviy latifalari ila barchaga bayramona kayfiyat ulashishdi.
Shu bilan bir qatorda umidli xonandalardan Ra’no Hojiyeva, Mirzohid Otabekov go‘zal kuy-qo‘shiqlarni ijro etib ko‘ngillarga bahoriy kayfiyat ulashishdi.

СОСТОЯЛОСЬ ПРАЗДНИЧНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ
В АО «Узметкомбинат» состоялся праздничный вечер, посвящённый 8 Марта – Международному женскому дню. Мероприятие было организовано профсоюзным комитетом предприятия для сотрудниц комбината.
Артисты и певцы Государственного молодежного театра Узбекистана представили для женщин, работающих в различных подразделениях, насыщенную концертную программу.
Заслуженный артист Узбекистана Толиб Ходжиев, мастера художественного слова Шерзод Боймуродов, Эркин Жулиев, Гулом Эрназаров и Рузимбой Алланазаров поздравили коллектив с праздником, пожелали благополучия и прекрасного весеннего настроения, а также выступили с авторскими номерами.
Праздничную атмосферу дополнили музыкальные выступления молодых исполнителей Раъно Ходжиевой и Мирзохида Отабекова, которые исполнили для гостей ряд популярных композиций.