Yig‘ilishga O‘zbekiston metallurgiya va mashinasozlik tarmoqlari xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining bosh mutaxassisi Ilhomjon Kamolov raislik qildi.
Kun tartibidagi birinchi masala – Ijroiya apparati sex kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-yil fevraldan 2025-yilning fevraligacha bo‘lgan davr mobaynidagi faoliyati yakunlari va xodimlarning ijtimoiy-iqtisodiy huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida kelgusidagi vazifalar to‘g‘risida Ijroiya apparati sex kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Yusuf G‘oyibnazarov ma’lumot berib o‘tdi. Shundan so‘ng O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining nizomiga asosan delegatlar yashirin ovoz berish orqali nomzodlar orasidan Ijroiya apparati kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisini saylashdi. Saylovda ko‘pchilik ovoz olgan Yusuf G‘oyibnazarov Ijroiya apparati kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi lavozimiga saylandi. Yig‘ilishda Ijroiya apparati kasaba uyushmasi qo‘mitasi tarkibi hamda “O‘zmetkombinat” AJ kasaba uyushmasi qo‘mitasining hisobot-saylov konferensiyasiga delegatlar saylandi.
Yig‘ilishda Metallurgiya va mashinasozlik sanoati xodimlari Kasaba uyushmalari Respublika Kengashi raisi, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi Axmadjon Haqqulov ishtirok etdi.

REPORTING AND ELECTION MEETING WAS HELD.
The meeting was chaired by Ilhomjon Kamolov, the chief specialist of the Republican Council of the Trade Union of Metallurgy and Engineering Industry Workers of Uzbekistan.
The first item on the agenda was the report on the activities of the Executive Office’s workshop trade union committee from February 2020 to February 2025 and the future tasks regarding the protection of employees' social and economic rights and interests. The chairman of the Executive Office's workshop trade union committee, Yusuf G‘oyibnazarov, provided information on this matter.
Following this, in accordance with the charter of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan, delegates conducted a secret ballot to elect the chairman of the Executive Office's trade union committee. Yusuf G‘oyibnazarov received the majority of votes and was elected as the chairman of the trade union committee. During the meeting, the composition of the trade union committee of the Executive Office was also formed, and delegates were elected for the reporting and election conference of the trade union committee of JSC "Uzmetkombinat."
The meeting was attended by Axmadjon Haqqulov, the Chairman of the Republican Council of Trade Unions of Metallurgy and Engineering Industry Workers and an honored industrial worker of the Republic of Uzbekistan.