AKSIYADORLAR YIG'ILISHI BO'LIB O'TDI
Yig‘ilishda kombinat Kuzatuv kengashi a’zosi - Iqtisodiyot va moliya vazirligi davlat aktivlarini xususiylashtirish va transformatsiya qilish departamenti direktori Jamshid Abdushukurov raislik qildi.
Yig‘ilishda bir qator muhim masalalar muhokama qilindi. Shu jumladan, aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi reglamentini va sanoq komissiyasi tarkibini tasdiqlash, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 31-iyuldagi qarori ijrosini ta’minlash, “O‘zmetkombinat” AJ Kuzatuv kengashi a’zolarini rag‘batlantirish to‘g‘risida”gi nizomni yangi tahrirda tasdiqlash masalalari bo‘yicha korporativ munosabatlar boshqarmasi boshlig‘i Shahnoza Abdurahmonova ma’ruza qildi. “O‘zmetkombinat” AJning yangi tahrirdagi tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash masalasida aksiyadorlarga Xodimlar va tashkiliy rivojlanish direksiyasi direktori Natalya Pleskachevskaya ma’ruza qilib, mazkur o‘zgartirishlar maqsadi haqida ma’lumot berdi.
“O‘zmetkombinat” AJning 2024-yil moliyaviy-xo‘jalik faoliyatining yakunlarini moliyaviy hisobotlarning milliy standartlari talablariga muvofiq tekshirish uchun auditorlik tashkilotini belgilash masalasida Bosh buxgalter Bahodir Eshonxo‘jayev aksiyadorlarga atroflicha ma’lumot berdi.

The shareholders' meeting was held.
The meeting was chaired by a member of the Supervisory Board of the plant – Director of the Department for Privatization and Transformation of State Assets of the Ministry of Economy and Finance, Jamshid Abdushukurov.
Several important issues were discussed during the meeting. In particular, the approval of the regulations for the extraordinary general meeting of shareholders and the composition of the counting commission, ensuring the implementation of the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 31, 2024, and the approval of the new edition of the Regulation on Incentives for Members of the Supervisory Board of "Uzmetkombinat" JSC. The Head of the Corporate Relations Department, Shakhnoza Abdurakhmonova, delivered a report on these matters.
Regarding the approval of the new organizational structure of "Uzmetkombinat" JSC, the Director of the Personnel and Organizational Development Directorate, Natalya Pleskachevskaya, provided information to shareholders, explaining the objectives of these changes.
Chief Accountant Bahodir Eshonkhojayev gave a detailed presentation to the shareholders on selecting an audit organization to review the financial and economic activities of "Uzmetkombinat" JSC for 2024 in accordance with national financial reporting standards.