AKSIYADORLAR YIG'ILISHI BO'LIB O'TDI
Yig‘ilishda kombinat Kuzatuv kengashi a’zosi - Iqtisodiyot va moliya vazirligi davlat aktivlarini xususiylashtirish va transformatsiya qilish departamenti direktori Jamshid Abdushukurov raislik qildi.
Yig‘ilishda bir qator muhim masalalar muhokama qilindi. Shu jumladan, aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi reglamentini va sanoq komissiyasi tarkibini tasdiqlash, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 31-iyuldagi qarori ijrosini ta’minlash, “O‘zmetkombinat” AJ Kuzatuv kengashi a’zolarini rag‘batlantirish to‘g‘risida”gi nizomni yangi tahrirda tasdiqlash masalalari bo‘yicha korporativ munosabatlar boshqarmasi boshlig‘i Shahnoza Abdurahmonova ma’ruza qildi. “O‘zmetkombinat” AJning yangi tahrirdagi tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash masalasida aksiyadorlarga Xodimlar va tashkiliy rivojlanish direksiyasi direktori Natalya Pleskachevskaya ma’ruza qilib, mazkur o‘zgartirishlar maqsadi haqida ma’lumot berdi.
“O‘zmetkombinat” AJning 2024-yil moliyaviy-xo‘jalik faoliyatining yakunlarini moliyaviy hisobotlarning milliy standartlari talablariga muvofiq tekshirish uchun auditorlik tashkilotini belgilash masalasida Bosh buxgalter Bahodir Eshonxo‘jayev aksiyadorlarga atroflicha ma’lumot berdi.

СОСТОЯЛОСЬ ВНЕОЧЕРЕДНОЕ СОБРАНИЕ АКЦИОНЕРОВ
На собрании председательствовал член Наблюдательного совета комбината – директор департамента приватизации и трансформации государственных активов Министерства экономики и финансов Джамшид Абдушукуров.
В ходе собрания были обсуждены ряд важных вопросов. В частности, утверждение регламента внеочередного общего собрания акционеров и состава счетной комиссии, обеспечение исполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 31 июля 2024 года, утверждение в новой редакции Положения о поощрении членов Наблюдательного совета АО «Узметкомбинат». С докладом по этим вопросам выступила начальник управления корпоративных отношений Шахноза Абдурахмонова.
По вопросу утверждения новой редакции организационной структуры АО «Узметкомбинат» перед акционерами выступила директор Дирекции по персоналу и организационному развитию Наталья Плескачевская, разъяснив цели данных изменений.
Главный бухгалтер Баходир Эшонходжаев подробно проинформировал акционеров о выборе аудиторской организации для проверки финансово-хозяйственной деятельности АО «Узметкомбинат» за 2024 год в соответствии с требованиями национальных стандартов финансовой отчетности.