IJROIYA QO‘MITASI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI
Unda O‘zbekiston metallurgiya va mashinasozlik tarmoqlari xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining bosh mutaxassisi Ilhomjon Kamolov, kasaba uyushmasi qo‘mitasi apparati xodimlari, Ijroiya qo‘mita a’zolari ishtirok etdi.
Yig‘ilish kun tartibiga qo‘yilgan masalalar yuzasidan axborotlar berilib, muhokamalardan so‘ng qarorlar qabul qilindi. Shundan so‘ng, hisobot saylov yig‘ilish (konferensiya)ini yuqori saviyada o‘tkazishdagi ustuvor vazifalar yuzasidan tarmoq kasaba uyushmasi Respublika Kengashining tashkiliy masalalar bo‘yicha bosh mutaxassisi I. Kamolov yig‘ilganlarga batafsil tushunchalar berib o‘tdi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Veliullayeva 2024-yil uchun Kasaba uyushmaning ijroiya qo‘mitasi oldida hisobot berdi.

A meeting of the Executive Committee was held.
The meeting was attended by Ilhomjon Kamolov, Chief Specialist of the Republican Council of the Trade Union of Metallurgy and Mechanical Engineering Workers of Uzbekistan, employees of the trade union committee apparatus, and members of the Executive Committee.
Reports were presented on the agenda items, and after discussions, corresponding decisions were made. Following this, the Chief Specialist for Organizational Issues of the Republican Council of the Sectoral Trade Union, I. Kamolov, provided detailed explanations to the attendees regarding the priority tasks for holding the reporting and election meeting (conference) at a high level.
Additionally, during the meeting, the Chairperson of the plant’s Trade Union Committee, Elzara Veliullayeva, presented a report to the Executive Committee of the Trade Union for the year 2024.