O‘QUV-AMALIY SEMINAR
Mazkur seminarda vazirlik va idoralarning ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha mas’ullari ishtirok etishdi. Seminar davomida Davlat idoralarida ma’naviy-ma’rifiy ishlarning holati bo‘yicha reyting tizimini joriy qilish taklif qilindi. Bu haqda tizimdagi mas’ul xodimlar uchun tashkil qilingan o‘quv-amaliy seminarda so‘z bordi.
Qolaversa, joriy yildan vazirlik, idora va tashkilotlarda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy ishlar baholanib, reyting shaklida e’lon qilish taklifi ham ilgari surildi. Shunga ham to‘xtalish kerakki, 2025-yilda “Каlendar reja”ga asosan faoliyatdagi kreativ usul va zamonaviy yondashuvlar e’tiborga olinadi.
Ushbu o‘quv-amaliy seminarda "O‘zmetkombinat" AJ ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchi Nigora Ataxanova ham ishtirok etdi.

УЧЕБНО-ПРАКТИЧЕСКИЙ СЕМИНАР
В данном семинаре приняли участие ответственные лица за духовно-просветительскую работу министерств и ведомств страны. В ходе обучения было предложено внедрение рейтинговой системы для оценки состояния духовно-просветительской работы в государственных органах.
Кроме того, было предложено оценивать духовно-просветительскую работу министерств, ведомств и организаций в текущем году и публиковать результаты в виде рейтинга. Также стоит отметить, что в 2025 году в «Календарном плане» будут учитываться креативные методы и современные подходы в деятельности.
В учебно-практическом семинаре также приняла участие советник по повышению эффективности духовно-просветительской работы АО «Узметкомбинат» и обеспечению соблюдения законодательства о государственном языке Нигора Атаханова.