SEMINAR BO‘LIB O‘TDI
Ushbu seminarda O‘zbekiston Respublikasining 2023-yil 3-iyuldagi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 850-sonli “Raqobat to'g'risida”gi qonuniga kiritilgan o‘zgarishlar va monopoliyaga qarshi kurashish sohasi bo‘yicha so‘z yuritildi.
Seminarda O‘zbekiston Respublikasining Raqobat qo‘mitasining Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi vakillari Sardor Murodullayev va Ilhom Narzullayevlar qatnashib O‘zbekiston Respublikasining 2023-yil 3-iyuldagi O‘RQ-850-sonli “Raqobat to‘g‘risida” qonuniga birja savdolarini o‘tkazishda va davlat xaridlarini amalga oshirilishida kiritilgan o‘zgarishlarni birma-bir sanab, batafsil ma’lumot berdilar.

THE SEMINAR WAS HELD
During the seminar, discussions focused on the amendments made to the Law of the Republic of Uzbekistan No. 850 "On Competition" dated July 3, 2023, as well as topics related to antitrust regulation.
Representatives of the Tashkent Regional Department of the Competition Committee of the Republic of Uzbekistan, Sardor Murodullayev and Ilhom Narzullayev, participated in the seminar and provided a detailed explanation of the amendments to the Law No. O‘RQ-850 dated July 3, 2023, regarding the conduct of exchange trading and implementation of public procurement processes.