SEMINAR BO‘LIB O‘TDI
Ushbu seminarda O‘zbekiston Respublikasining 2023-yil 3-iyuldagi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 850-sonli “Raqobat to'g'risida”gi qonuniga kiritilgan o‘zgarishlar va monopoliyaga qarshi kurashish sohasi bo‘yicha so‘z yuritildi.
Seminarda O‘zbekiston Respublikasining Raqobat qo‘mitasining Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi vakillari Sardor Murodullayev va Ilhom Narzullayevlar qatnashib O‘zbekiston Respublikasining 2023-yil 3-iyuldagi O‘RQ-850-sonli “Raqobat to‘g‘risida” qonuniga birja savdolarini o‘tkazishda va davlat xaridlarini amalga oshirilishida kiritilgan o‘zgarishlarni birma-bir sanab, batafsil ma’lumot berdilar.

15.01.2025 15.01.2025 2567
На данном семинаре были рассмотрены изменения, внесенные в Закон Республики Узбекистан №850 «О Конкуренции» от 3 июля 2023 года, а также вопросы в сфере антимонопольной деятельности.
В ходе семинара представители территориального управления Антимонопольного комитета Республики Узбекистан по Ташкентской области Сардор Муродуллаев и Илхом Нарзуллаев подробно рассказали о внесенных изменениях в Закон № О‘RQ-850 от 3 июля 2023 года, касающихся проведения биржевых торгов и осуществления государственных закупок.