O‘Z KASBINING USTASI
U obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarida, kombinatimiz gullab yashnashida o‘zining munosib  hissasini qo‘shib kelmoqda. Kombinatimiz yashil bog‘larida, har xil manzarali  daraxtlarini ekish va o‘stirishda, gazonlarining chiroyli bo‘lib turishida bu insonning mehnati kattadir.
Abduvahob aka har bir daraxtga chiroyli shakl berish va ularni avaylab parvarish qilishni shogirdlariga o‘rgatib kelmoqda. U o‘z yurtini, ona tabiatni sevib ardoqlaydigan, buni o‘z shogirdlariga ham o‘rgatib kelayotgan o‘z kasbining ustasidir. Abduvahob Aliqulov 1985-yili harbiy xizmatdan so‘ng Toshkent Avtomobil transporti va avtomobil yo‘llari muhandislari institutiga o‘qishga kirib, 1990-yili oliygohni muvaffaqiyatli tugatdi. Bekobod shahar avtokorxonasida, keyinchalik Bekobod tumanidagi “Qishloq xo‘jaligi texnikalari” korxonasida muhandis bo‘lib ishladi. 2010-yilda “O‘zmetkombinat” AJda ish boshladi. Obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish sexida usta, keyinchalik boshliq o‘rinbosari, bosh mexanik lavozimlarida ishlagan.
Hozirgi vaqtga kelib, Abduvahob aka Klining xizmatida ko‘kalamzorlashtirish xo‘jaligi ustasi lavozimida faoliyat ko‘rsatmoqda. Ustoz sifatida ko‘plab shogirdlar tayyorlab berdi. Kombinatimiz rahbariyati tomonidan bir necha bor rag‘batlantirilgan.
U umr yo‘ldoshi Zamira opa bilan 4 nafar farzandini el-yurtiga fidokorona xizmat qiladigan insonlar etib tarbiyaladi. Endilikda uch o‘g‘il turli davlat korxonalarida mehnat qilishmoqda. Katta farzandi harbiy qismda zobit, kichik o‘g‘li muhandis. U Navli prokatlash bo‘linmasida ishlaydi.  Yana bir o‘g‘li Toshkent shahrida bank xodimi. Yaqinda Abduvahob aka tabarruk 60 yoshni qarshi oldi. Uni hamkasblari, shogirdlari hamda  jamoamiz nomidan muborak yoshi bilan tabriklaymiz.

A MASTER OF HIS CRAFT
In the green parks of our plant, in planting and growing various ornamental trees, as well as in maintaining the beauty of the lawns, this man's labor is invaluable.
Abduvahob aka teaches his apprentices the art of shaping trees beautifully and taking care of them with great care. He is a true master of his craft, who loves his homeland and nature and instills this love in his students.
After completing his military service in 1985, Abduvahob Aliqulov entered the Tashkent Institute of Engineers of Automobile Transport and Highways, successfully graduating in 1990. He worked as an engineer at the Bekabad city auto enterprise and later at the "Agricultural Machinery" enterprise in Bekabad district. In 2010, he joined "O‘zmetkombinat" JSC. He worked in the landscaping and beautification department as a master, later becoming deputy head and chief mechanic.
Currently, Abduvahob aka serves as the landscaping master in the cleaning service. He has trained many apprentices and has been repeatedly recognized by the plant's management.
Together with his wife, Zamira opa, he has raised four children who serve their homeland with dedication. His three sons work in different government institutions. His eldest son is an officer in a military unit, his youngest son is an engineer working in the rolling mill division, and another son is a bank employee in Tashkent.
Recently, Abduvahob aka celebrated his 60th birthday. On behalf of our team, colleagues, and students, we sincerely congratulate him on this significant milestone!