21.01.2025 21.01.2025 2603
Shuningdek xodimlarninig o‘z lavozim yo‘riqnomalarida belgilangan majburiyatlarni bajarayotganliklari, tovar moddiy boyliklari o‘g‘irlanishi yoki zarar yetkazilishi, Xizmatda axborot texnologiyalari direksiyasi bilan hamkorlikda avtomatlashtirish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar mavzusida ham suhbatlashildi.
MZBX boshlig‘i tomonidan MZBX va ATD hamkorligida 2024-yil davomida tovar moddiy boyliklar taqsimotini avtomatlashtirish va qog‘oz ko‘rinishidagi hujjatlardan voz kechish maqsadida talabnomalarni 1C dasturida rasmiylashtirish yo‘lga qo‘yilganligi to‘g‘risida suhbat ishtirokchilariga ma’lumot berdi.
Komplayens xizmati menejeri Ganishyer Nurmatov davra suhbati ishtirokchilariga korrupsiyaviy va manfaatlar to‘qnashuvi holatlarining sabablari, Manfaatlar to‘qnashuvining ko‘rinishlari va shakllari, “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida” gi Qonun talablari, Kombinatda korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar to‘g‘risida xabar berganlik uchun rag‘batlantirish Tartibi” haqida tushuntirishlar berdi.

СОСТОЯЛСЯ "КРУГЛЫЙ СТОЛ"
В ходе "круглого стола" были обсуждены вопросы выполнения сотрудниками своих должностных обязанностей, установленных в их инструкциях, предотвращения хищения или повреждения товарно-материальных ценностей, а также работы, проводимой в направлении автоматизации совместно с Дирекцией информационных технологий.
Начальник СУМР сообщил участникам круглого стола, что в рамках сотрудничества СУМР и ДИТ в 2024 году был внедрен процесс оформления заявок в программе 1С с целью автоматизации распределения товарно-материальных ценностей и отказа от бумажной документации.
Менеджер службы комплаенса Ганишер Нурматов объяснил участникам круглого стола причины возникновения коррупции и конфликта интересов, виды и формы конфликта интересов, требования Закона «О конфликте интересов», а также порядок поощрения за сообщение о коррупционных правонарушениях на комбинате.