"YANGI YIL BOLALAR BILAN"
To‘garak rahbari Gulnoza Turdiboyeva boshchiligida sahnalashtirilgan konsert dasturi barchaga birdek manzur bo‘ldi.
Dastur davomida Milliy, Rus, Hind va boshqa millatlariga mansub bo‘lgan serjilo raqslar ko‘ngillarga o‘zgacha kayfiyat baxsh etdi.
Konsert yangi yil bayrami kunlarida o‘tkazilganligi sababli Qorbobo va uning nabirasi Qorqizning sarguzashtlari, ertak qahramonlarining ishtirok etishi barchada katta taassurot qoldirdi.
G. Turdiboyevaning ta’kidlashicha - "Har bir xalqning Raqs an’analari, ijro uslubi, plastik tasviriy vositalari bo‘lib, ular tarixiy, ijtimoiy va geografik sharoitlar ta’sirida tarkib topib rivojlangan. Raqs xalq marosimlari, bayramlarining tarkibiy qismidir, biz raqslarni sahnalashtirish davomida har bir xalqning shu tomonlariga alohida e’tibor qaratdik".
Chindan  raqs musiqa bilan uzviy bog‘liq, musiqa mazmunini obrazlar vositasida ochib beradi. Bo‘lib o‘tgan ushbu tadbir yoshlarga va bolajonlarga bir olam quvonch ulashdi.

"НОВЫЙ ГОД С ДЕТЬМИ"
Под руководством Гульнозы Турдибоевой концертная программа, поставленная ансамблем, пришлась по душе всем зрителям.
Во время программы были представлены яркие танцы разных народов, включая национальные, русские, индийские и другие, которые подарили зрителям особое настроение.
Поскольку концерт был проведен в дни новогодних праздников, приключения Деда Мороза и его внучки Снегурочки, а также участие сказочных персонажей произвели большое впечатление на зрителей.
Г. Турдибоева отметила: «У каждого народа есть свои танцевальные традиции, стили исполнения и выразительные пластические средства, которые формировались под влиянием исторических, социальных и географических условий. Танец является неотъемлемой частью обрядов и праздников народа. В процессе постановки танцев мы уделяли особое внимание этим аспектам».
Действительно, танец тесно связан с музыкой и раскрывает её содержание через образы. Проведённое мероприятие подарило детям и молодёжи массу радости.