2025-YILGI DAVLAT DASTURI LOYIHASI
O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot” yilida amalga oshirish bo‘yicha davlat dasturi va uni tasdiqlash to‘g‘risidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Farmoni loyihalari ishlab chiqilib,  keng jamoatchilik muhokamasi uchun e’lon qilindi.
• Davlat dasturi loyihasida 5 ta ustuvor yo‘nalish bo‘yicha 2025-yil uchun amaliy chora-tadbirlar, normativ-huquqiy hujjatlar ro‘yxati va maqsadli ko‘rsatkichlar nazarda tutilmoqda.
• Loyihada atrof-muhitni asrash va "yashil iqtisodiyot" masalalari, shuningdek ijtimoiy-iqtisodiy, davlat boshqaruvi, sud-huquq, xavfsizlik va tashqi siyosat yo‘nalishlarida 2025-yilga mo‘ljallangan keng ko‘lamli islohotlar nazarda tutilgan.

ПРОЕКТ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПРОГРАММЫ НА 2025 ГОД
• В проекте Государственной программы на 2025 год предусмотрены практические меры, список нормативно-правовых документов и целевые показатели по 5 приоритетным направлениям.
• В проекте также уделено внимание вопросам охраны окружающей среды и «зелёной экономики», а также масштабным реформам в социальной, экономической, государственной управленческой, судебно-правовой, безопасности и внешнеполитической сферах, запланированным на 2025 год.
• Проект будет проходить широкое общественное и экспертное обсуждение до 22 января 2025 года.
• Центр «Стратегия развития» призывает всех соотечественников активно участвовать в обсуждении проекта Государственной программы на 2025 год и вносить свои предложения через специальный онлайн-портал uzbekistan2030.uz.