2025-YILGI DAVLAT DASTURI LOYIHASI
O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot” yilida amalga oshirish bo‘yicha davlat dasturi va uni tasdiqlash to‘g‘risidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Farmoni loyihalari ishlab chiqilib,  keng jamoatchilik muhokamasi uchun e’lon qilindi.
• Davlat dasturi loyihasida 5 ta ustuvor yo‘nalish bo‘yicha 2025-yil uchun amaliy chora-tadbirlar, normativ-huquqiy hujjatlar ro‘yxati va maqsadli ko‘rsatkichlar nazarda tutilmoqda.
• Loyihada atrof-muhitni asrash va "yashil iqtisodiyot" masalalari, shuningdek ijtimoiy-iqtisodiy, davlat boshqaruvi, sud-huquq, xavfsizlik va tashqi siyosat yo‘nalishlarida 2025-yilga mo‘ljallangan keng ko‘lamli islohotlar nazarda tutilgan.

Draft of the State Program for 2025.
• The draft State Program for 2025 outlines practical measures, a list of regulatory and legal documents, and target indicators for five priority areas.
• The project also addresses environmental protection and "green economy" issues, along with extensive reforms planned for 2025 in the socio-economic, public administration, judicial-legal, security, and foreign policy spheres.
• The draft will undergo broad public and expert discussion until January 22, 2025.
• The "Development Strategy" Center invites all citizens to actively participate in the discussion of the draft State Program for 2025 and submit their proposals via the special online portal uzbekistan2030.uz.