27.12.2024 27.12.2024 2588
Toshkent davlat texnika universiteti Olmaliq filiali hamda Moskva po‘lat va qotishmalar instituti ("MISiS") Olmaliq filialining o‘qituvchi va talabalari "O‘zmetkombinat" AJga ishlab chiqarish jarayonlari bilan tanishish maqsadida kelishdi.
2024-yil 16 - 17-may kunlari "O‘zmetkombinat" aksiyadorlik jamiyatining 80 yilligiga bag‘ishlab "INNOMET.UZ-2024" xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
"O‘zmetkombinat" aksiyadorlik jamiyatining 80 yilligiga bag‘ishlab, kombinat ishchi-xodimlari va mehnat faxriylari ishtirokida yugurish marafoni o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuniga bag‘ishlangan tantanali bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Elektrda po‘lat eritish bo‘linmasi avtoturargohida 900 kVt.s quvvatga ega (on-grid tizimli) quyosh fotoelektr stansiyasi ishga tushirildi. Quyosh panellari elektr quvvatlarini berish bilan birga avtomashinalar uchun soyabon vazifasini ham bajarmoqda.

- Преподаватели и студенты Алмалыкского филиала Ташкентского государственного технического университета и Московского института стали и сплавов ("МИСиС") прибыли в АО "Узметкомбинат" для ознакомления с производственными процессами.
- 16-17 мая 2024 года состоялась Международная научно-практическая конференция "innomet.uz-2024", посвященная 80-летию акционерного общества "Узметкомбинат".
- В честь 80-летия акционерного общества "Узметкомбинат" был проведен беговой марафон с участием работников комбината и ветеранов труда.
- Состоялось торжественное мероприятие, посвященное Дню работников горной и металлургической промышленности Республики Узбекистан.
- На автостоянке Электросталеплавильного подразделения введена в эксплуатацию солнечная фотоэлектрическая станция мощностью 900 кВт.ч (система on-Grid). Солнечные панели не только вырабатывают электроэнергию, но и выполняют функцию навесов для автомобилей.