27.12.2024 27.12.2024 2588
Toshkent davlat texnika universiteti Olmaliq filiali hamda Moskva po‘lat va qotishmalar instituti ("MISiS") Olmaliq filialining o‘qituvchi va talabalari "O‘zmetkombinat" AJga ishlab chiqarish jarayonlari bilan tanishish maqsadida kelishdi.
2024-yil 16 - 17-may kunlari "O‘zmetkombinat" aksiyadorlik jamiyatining 80 yilligiga bag‘ishlab "INNOMET.UZ-2024" xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
"O‘zmetkombinat" aksiyadorlik jamiyatining 80 yilligiga bag‘ishlab, kombinat ishchi-xodimlari va mehnat faxriylari ishtirokida yugurish marafoni o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuniga bag‘ishlangan tantanali bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Elektrda po‘lat eritish bo‘linmasi avtoturargohida 900 kVt.s quvvatga ega (on-grid tizimli) quyosh fotoelektr stansiyasi ishga tushirildi. Quyosh panellari elektr quvvatlarini berish bilan birga avtomashinalar uchun soyabon vazifasini ham bajarmoqda.

Teachers and Students Visit JSC "Uzmetkombinat"
Faculty and students from the Almalyk Branch of Tashkent State Technical University and the Moscow Institute of Steel and Alloys ("MISIS") visited JSC "Uzmetkombinat" to familiarize themselves with its production processes.
International Conference "innomet.uz-2024"
On May 16–17, 2024, the international scientific and practical conference "innomet.uz-2024" was held, dedicated to the 80th anniversary of JSC "Uzmetkombinat."
Commemorative Marathon
In honor of the 80th anniversary of JSC "Uzmetkombinat," a marathon was organized with the participation of plant employees and labor veterans.
Celebration of Mining and Metallurgy Day
A festive event was held to celebrate the Day of Workers in the Mining and Metallurgy Industry of the Republic of Uzbekistan.
Launch of a Solar Photovoltaic Station
A solar photovoltaic power station with a capacity of 900 kWh (on-grid system) was inaugurated at the parking lot of the Electric Steelmaking Division. The solar panels not only generate electricity but also serve as canopies for vehicles.