KOMPLAENS XIZMATI TOMONIDAN DAVRA SUHBATI TASHKIL ETILDI
2024-yil 20-dekabr kuni kombinat Ijroiya apparati majlislar zalida “O‘zmetkombinat” AJ xodimlarida korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish, ularning huquqiy ongini va madaniyatini yuksaltirish maqsadida “Pora olish va pora berish jinoyati va uni sodir etilishining masalalari”, kombinatda jinoyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish siyosatining talablari mavzusida Bekobod shahar Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i F. Ismoilov ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda Bekobod shahar Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i F. Ismoilov o‘z ma’ruzasida korrupsiyaga qarshi kurashishning muhim mexanizmi, korrupsiya oqibatlariga qarshi kurashish, korrupsiyaning namoyon bo‘lishiga olib keladigan omillarni bartaraf etish kerakligi, xususan, davlat organlari faoliyatining, shu jumladan moliyaviy faoliyatining ochiqligi va shaffofligini ta’minlash, davlat boshqaruvi organlari faoliyati ochiqligi, shuningdek, mansabdor shaxslarning aholi oldidagi hisobdorligini ta’minlash orqali davlat boshqaruvi organlari faoliyati ustidan samarali jamoatchilik nazoratini amalga oshirish uchun zarur shart-sharoitlar yaratilganligini ta’kidladi.
Tadbir davomida Korporativ xavfsizlik va resurslarni himoya qilish departamenti yetakchi mutaxassisi B. Abduraimov “Pora predmeti” mavzusida qisqacha va mazmunli ma’ruza qildi. Ovqatlanish kombinat rahbari M. Xoliqova o‘z ma’ruzasida inson amalga oshirishi lozim bo‘lgan eng birinchi boshqaruv – bu o‘z nafsini isloh qilishga qaratilgan boshqaruvi ekanligi, ya’ni, inson eng avvalo o‘zini isloh qilishi hamda ushbu ishga bor kuchi bilan harakat qilishi lozimligi, bu orqali o‘zini solih va fazilatli inson darajasiga ko‘tarishi, boshqalardagi go‘zal xislatlarni o‘zida mujassam etishi mumkinligini ta’kidlab o‘tdi. Komplaens xizmati menejeri G. Nurmatov davra suhbati ishtirokchilariga kombinatning jinoyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish siyosati talablari to‘g‘risida ma’lumot berdi.

23.12.2024 23.12.2024 2089
20 декабря 2024 года в зале заседаний Исполнительного аппарата АО «Узметкомбинат» состоялся круглый стол с участием начальника Управления внутренних дел города Бекабада Ф. Исмоилова. Целью мероприятия стало формирование у сотрудников непримиримого отношения к коррупции, повышение их правосознания и культуры. Темой обсуждения стали «Взяточничество», а также изучение требований Политики комбината по противодействию легализации доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.
Начальник УВД города Бекабада Ф.Исмоилов в своей речи подчеркнул важность борьбы с коррупцией, необходимость устранения факторов, способствующих её проявлению, а также значимость обеспечения открытости и прозрачности деятельности государственных органов, в том числе финансовой. Он отметил, что создание условий для эффективного общественного контроля над деятельностью органов государственной власти возможно через обеспечение их подотчетности населению.
В рамках мероприятия ведущий специалист Департамента корпоративной безопасности и защиты ресурсов Б.Абдураимов выступил с кратким и содержательным докладом на тему «Предмет взятки». Руководитель комбината питания М. Халикова в своем выступлении отметила, что первым и важнейшим управлением для человека является управление своими желаниями и стремлениями. Она подчеркнула, что каждый человек должен направлять усилия на самосовершенствование, чтобы стать личностью, способной объединять в себе лучшие качества.
Менеджер Комплаенс-службы Г.Нурматов рассказал участникам круглого стола о требованиях Политики комбината по противодействию легализации доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.