SEMINAR TRENING TASHKIL ETILDI
Xodimlar malakasini baholash, o‘qitish va rivojlantirish boshqarmasida Komplaens  xizmati tomonidan kombinat tarkibiy bo‘linmalariga yangi ishga qabul qilingan xodimlari uchun guruhlarga bo‘lingan holda 2024-yilning 13 - 14-dekabr kunlari malaka oshirish o‘quv kursi tashkil etildi.
Unda ishtirokchilar O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni, “O‘zmetkombinat” AJ Odob-axloq kodeksi va “O‘zmetkombinat” AJda manfaatlar to‘qnashuvini boshqarish to‘g‘risidagi Nizom talablariga muvofiq, xodimlarning axloqiy me’yorlariga sodiqligini kuchaytirish, shuningdek, manfaatlar to‘qnashuvini boshqarish bo‘yicha bilimlarini oshirdilar.

A seminar-training was organized
On December 13–14, 2024, the Compliance Service organized professional development training courses for new employees recruited into the structural divisions of the plant, under the Personnel Assessment, Training, and Development Department.
During the training, participants studied the Law of the Republic of Uzbekistan "On Combating Corruption", the Code of Ethics of JSC "Uzmetkombinat" and the Regulations on Conflict of Interest Management at JSC "Uzmetkombinat". The courses aimed to strengthen employees' commitment to ethical standards and enhance their knowledge in conflict of interest management.