SERTIFIKAT BILAN TAQDIRLANISHDI
Joriy yilning 10, 11 va 12-dekabr kunlari Komplayens xizmati boshlig‘i To‘lqin Xojiyev va Komplayens - xizmati menejeri Xayrulla Fayziyev O‘zbekiston Respublikasi Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi tomonidan tashkillashtirilgan Davlat organlari va xo‘jalik yurituvchi subyektlar xodimlarini raqobat siyosati bo‘yicha o‘qitish va malakasini oshirish bo‘yicha maxsus o‘quv kursida qatnashishdi. Kurs davomida ular O‘zbekiston Respublikasi “Raqobat to‘g‘risida” Qonuni va uning maqsadlari, Raqobatni iqtisodiyot uchun muhimligi yo‘nalishida malakalarini oshirdilar. O‘quv kursi dasturini yaxshi o‘zlashtirgan hamkasblarimiz test sinov imtihonlarini a’lo baholarga topshirishib O‘zbekiston Respublikasi Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi Sertifikatini qo‘lga kiritishdi.
Ushbu yuksak yutuq bilan Komplayens xizmati boshlig‘i To‘lqin Xojiyev va Komplayens xizmati menejeri Xayrulla Fayziyevlarni muborakbod etamiz va barcha egallagan bilim hamda ko‘nikmalarini Kombinatimiz ravnaqi yo‘lida o‘z xizmat faoliyatlarida tadbiq etishlarini tilaymiz.

ПОЛУЧИЛИ СЕРТИФИКАТЫ
В целях повышения уровня знаний и профессиональной компетентности сотрудников государственных органов и хозяйствующих субъектов в сфере конкурентной политики был организован специальный учебный курс.
10, 11 и 12 декабря текущего года начальник комплаенс-службы Толкин Ходжиев и менеджер комплаенс-службы Хайрулла Файзиев приняли участие в специализированном учебном курсе по обучению и повышению квалификации сотрудников государственных органов и хозяйствующих субъектов в области конкурентной политики, организованном Комитетом Республики Узбекистан по развитию конкуренции и защите прав потребителей.
В ходе обучения участники углубили свои знания по Закону Республики Узбекистан «О конкуренции», его целям и задачам, а также по вопросам значимости конкуренции для устойчивого развития экономики. По итогам успешного освоения программы и сдачи тестовых экзаменов на отличные оценки коллеги были награждены сертификатами Комитета Республики Узбекистан по развитию конкуренции и защите прав потребителей.
Поздравляем начальника комплаенс-службы Толкина Ходжиева и менеджера комплаенс-службы Хайруллу Файзиева с этим значимым достижением и желаем эффективного применения полученных знаний и навыков в профессиональной деятельности на благо развития нашего комбината.