RESPUBLIKA TARMOQLARARO SAN’OAT YARMARKASI
Xabaringiz bor joriy yilning 10-dekabridan 13-dekabriga qadar Toshkent shahrida "O‘zekspomarkaz" milliy ko‘rgazmalar markazida O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Toshkent shahar hokimligi hamda Raqamli transformatsiya markazi hamkorligida Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi o‘z ishini boshlagan. Ushbu nufuzli ko‘rgazmada "O‘zmetkombinat" AJ o‘zining prokat, issiqlikni o‘tkazmas materiallar, rangli metallar kabi mahsulotlari bilan ishtirok etmoqda.
Yarmarka davomida mutaxassislarimiz prokat va rangli metallarimizni tavsiya qilib sifati va afzalliklari haqida ma’lumotlar berishmoqda. Shu bilan bir qatorda mahalliy ishlab chiqaruvchilarni qo‘llab-quvvatlash va ularga tavsiya etish uchun importdan xarid qilinayotgan o‘tga chidamli, nazorat o‘lchov asboblari va avtomatika sohasida ishlatiladigan mahsulotlar bilan ishtirok etayotganligini ham ma’lum qilmoqda.
Bunday yarmarkalarning o‘tkazilishi - yirik tarmoq korxonalari hamda hududiy tadbirkorlik subyektlari o‘rtasida kooperatsiya aloqalarini rivojlanishi, shuningdek, ishtirokchilarga respublikada ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar to‘g‘risida axborotlarni taqdim etish, yangi shartnomalar imzolash, hamkorlikda istiqbolli loyihalarni rejalashtirish uchun o‘ziga xos savdo maydoni bo‘lib xizmat qiladi.

НА РЕСПУБЛИКАНСКОЙ МЕЖОТРАСЛЕВОЙ ПРОМЫШЛЕННОЙ ЯРМАРКЕ
С 10 по 13 декабря 2024 года в Ташкенте в Национальном выставочном комплексе «Узэкспомарказ» прошла Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка. Мероприятие организовано совместно с Министерством инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан, администрацией города Ташкента и Центром цифровой трансформации.
АО «Узметкомбинат» представил на выставке свою продукцию, включая сортовой прокат, цветные металлы и др. Специалисты комбината подробно информировали посетителей о качестве продукции, её преимуществах и областях применения, а также предоставляли профессиональные рекомендации. Кроме того, на стенде были представлены товары, закупленные за счет импорта, такие как огнеупорные материалы, контрольно-измерительные приборы и продукция для автоматизации производственных процессов.
Мероприятие способствует укреплению кооперационных связей между крупными предприятиями отрасли и региональными предпринимателями, обмену опытом и заключению новых контрактов. Ярмарка также открывает возможности для совместного планирования перспективных проектов и демонстрации достижений отечественных производителей на уникальной торговой площадке.