"TOSHKENT 2024" RESPUBLIKA TARMOQLARARO SANOAT YARMARKASI
Unda "O‘zmetkombinat" AJ ham o‘z mahsulotlari bilan ishtirok etmoqda. Ta’kidlash kerakki, tadbir sanoat sohasini rivojlantirish, mamlakatimizning yirik sanoat tashkilotlari o‘rtasidagi kooperativ aloqalarini mustahkamlashga qaratilgan.
Yarmarka respublikaning yirik sanoat tashkilotlari o‘rtasidagi kooperativ aloqalarini rivojlantirishga xizmat qiladi, shuningdek, ishtirokchilarga mahsulotlar haqida ma’lumot taqdim etish va istiqbolli qo‘shma loyihalarni rejalashtirish uchun o‘ziga xos savdo maydonchasi hisoblanadi.
Yarmarka O‘zbekistonlik ishlab chiqaruvchilarning yutuqlarini namoyish etish, innovatsion texnologiyalarni taqdim etish va o‘zaro manfaatli shartnomalar tuzish maydonchasiga aylanadi, bu esa milliy iqtisodiyotni mustahkamlashga xizmat qiladi.

ТАШКЕНТ-2024: РЕСПУБЛИКАНСКАЯ МЕЖОТРАСЛЕВАЯ ПРОМЫШЛЕННАЯ ЯРМАРКА
Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка проходит с 10 по 13 декабря текущего года во всех павильонах Национального выставочного комплекса ”Узэкспоцентр".
В нем также участвует АО" Узметкомбинат " со своей продукцией. Следует отметить, что мероприятие направлено на развитие промышленной сферы, укрепление кооперативных связей между крупными промышленными организациями нашей страны.
Ярмарка служит развитию кооперативных связей между крупными промышленными организациями республики, а также является своеобразной торговой площадкой для предоставления участникам информации о продукции и планирования перспективных совместных проектов.
Ярмарка станет площадкой для демонстрации достижений узбекских производителей, презентации инновационных технологий и заключения взаимовыгодных договоров, что послужит укреплению национальной экономики.