"KONSTITUTSIYA - QADR QIMMATIM!"
Bugungi kunda O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi farovon hayotning mustahkam poydevori bo‘lib xizmat qilmoqda. Konstitutsiya har bir fuqaroning ongi va qalbidan chuqur joy olgan, ularning huquq va erkinliklarini to‘liq kafolatlaydigan haqiqiy hayot qomusiga aylandi.
Bo‘lib o‘tgan tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi yangraganidan so‘ng kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Veliullayeva kirish so‘zi bilan ochib O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi xalqimiz siyosiy-huquqiy tafakkurining yuksak namunasi ekanligi, u hech kimga qaram bo‘lmasdan, erkin va ozod, tinch va osoyishta, farovon yashashning qonuniy kafolati bo‘lib kelayotganligi, O‘zbekistonning xalqaro maydonda munosib o‘rin egallashida mustahkam poydevor bo‘lib xizmat qilayotganligi haqida fikrlarini bildirib, barchani bayram bilan qutladi.
Ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi Nigora Ataxanova taqdimot ko‘rinishida konstitutsiyamiz moddalari haqida to‘xtalib o‘tdi.
“O‘zmetkombinat” AJ Kuzatuv kengashi huzuridagi Komplayens xizmati menejeri Xayrullo Fayziyev va Korporativ xavfsizlik va resurslarni himoya qilish departamenti yetakchi mutaxassisi Denis Say sohalarida olib borilayotgan ishlar haqida ma’lumotlarni berib, hayotimiz qomusi bo‘lgan Konstitutsiyamiz mustaqillik yillarida erishgan barcha yutuq va marralarimizning mustahkam huquqiy poydevori bo‘lib kelayotganini ta’kidlab o‘tishdi.
Shundan so‘ng ishtirokchilarga e’tiboriga Matbuot xizmati tomonidan tayyorlangan videorolik namoyish etildi. Tadbir yakunida yig‘ilganlarga O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kitobi topshirildi.
Xulosa qilib aytganda, Konstitutsiyamizning yuqorida qayd qilingan sifat va xususiyatlari uning benazir nufuzi, salmog‘i va qadr-qimmatidan dalolat beradi, u mustaqillikning qonuniy poydevori va buyuk kelajagimizning huquqiy kafolatidir.

CONSTITUTION - MY VALUE!
Today, the Constitution of the Republic of Uzbekistan serves as a strong foundation for a prosperous life. The Constitution has become a true guide for life, deeply embedded in the minds and hearts of every citizen, fully guaranteeing their rights and freedoms.
During the event, after the national anthem of the Republic of Uzbekistan was played, the chairperson of the Trade Union Committee of "O'zmetkombinat" JSC, Elzara Veliullayeva, opened the event with an introductory speech. She emphasized that the Constitution of the Republic of Uzbekistan is a high example of our people's political and legal thought, serving as a legal guarantee for living freely, independently, peacefully, and securely, without dependence on anyone. She also noted that the Constitution has become a solid foundation for Uzbekistan’s appropriate position in the international arena and wished everyone a happy holiday.
Nigora Atakhanova, an advisor on increasing the effectiveness of spiritual and educational work and ensuring compliance with the legislation on the state language, presented a discussion on the articles of our Constitution.
Hayrullo Fayziyev, Manager of the Compliance Service under the Supervisory Board of "O'zmetkombinat" JSC, and Denis Say, Senior Specialist of the Corporate Security and Resource Protection Department, provided information about the work being done in their respective fields, emphasizing that our Constitution, which is the guide for our life, has been the solid legal foundation for all the achievements and milestones Uzbekistan has reached during the years of independence.
Following this, a video prepared by the Press Service was shown to the participants. At the end of the event, the book of the Constitution of the Republic of Uzbekistan was presented to the attendees.
In conclusion, the qualities and characteristics of our Constitution, as mentioned above, testify to its unparalleled authority, weight, and value. It is the legal foundation of our independence and the legal guarantee of our great future.