"MUQADDASDIR VATAN BAYROG'I"
Bugun kombinat Ijroiya apparati majlislar zalida kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi va “O‘zmetkombinat” AJ ning Davlat tili masalalari bo‘yicha maslahatchisi Nigora Ataxanova tomonidan, kombinatimiz ishchi xodimlari o‘rtasida Vatanimiz bayrog‘i qabul qilinganining 33-yilligiga bag‘ishlangan, "Muqaddasdir vatan bayrog'i" shiori ostida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida Respublika ijodkor yoshlarining “Barhayot Sohibqiron” mavzusida o‘tkazilgan ko‘rik-tanlov sovrindori Munira Sulton bayrog‘imizni tarannum etuvchi she’r aytib bergan bo‘lsa, Elektrda po‘lat eritish bo‘linmasi kasaba uyushma raisi Ma’ruf Allamuratov Davlatimiz bayrog‘i mamlakatimizning suvereniteti va mustaqilligini ifodalovchi muqaddas timsollardan biri ekanligi hamda xalqimizning tarixiy xotirasi va intilishlarini o‘zida mujassam etib, shu yurtda yashovchi har bir fuqaroga alohida g‘urur, faxr va iftixor bag‘ishlashi haqida fikrlarini bildirib o‘tdi.
Shu bilan birga, tadbir doirasida ishtirokchilar o‘rtasida «Bayrog‘im g‘ururim» mavzusida viktorina o‘tkazilib, g‘oliblarga Vazirlar Mahkamasi huzuridagi o'zbek tilini rivojlantirish jamg'armasi tomonidan taqdim etilgan kitoblar sovg‘a qilindi.

"СВЯЩЕНЕН ФЛАГ СТРНАНЫ!"
Сегодня в зале заседаний Исполнительного аппарата комбината прошло мероприятие, посвящённое 33-й годовщине принятия Государственного флага Республики Узбекистан, под девизом «Священен флаг страны!» Организаторами выступили пофсоюзный комитет комбината и советник по вопросам государственного языка АО «Узметкомбинат» Нигора Атаханова.
Программа включала как творческие, так и познавательные элементы. Победительница республиканского конкурса молодых авторов Мунира Султон представила стихотворение, воспевающее красоту и значение национального флага. В своём выступлении председатель профсоюза Электроплавильного подразделения Ма’руф Алламурадов подчеркнул, что Государственный флаг — это символ суверенитета и независимости страны, отражение исторической памяти народа и источник гордости для каждого гражданина.
В рамках мероприятия также прошла викторина на тему «Мой флаг — моя гордость», участники которой показали свои знания о государственном символе. Победители получили книги от Фонда развития узбекского языка при Кабинете Министров.
Мероприятие стало ярким примером патриотического воспитания и укрепления уважения к национальным символам, подчеркнув важность сохранения исторической памяти и гордости за Родину среди работников комбината.