Bosh sahifa / Korporativ boshqaruv / Aksiyadorlarga / Dividend olish uchun ariza
O‘zbekiston Respublikasining 2014-yil 6-maydagi “Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to‘g‘risida”gi 370-sonli Qonunining 21-moddasiga muvofiq, imtiyozli aksiyalar o‘z egalariga jamiyat foyda ko‘rish-ko‘rmasligidan qat’iy nazar, muayyan dividendlar olish huquqini beradi.
O‘z dividendlarini olish niyatida bo‘lgan aksiyadorlarga quyidagi havola orqali namunaviy ariza blankasini yuklab olishlari, uni to‘ldirib, skanerlangan holda pasport nusxasi bilan birga s.alikulov@uzbeksteel.uz elektron pochtasiga yuborish tavsiya etiladi.

Application for dividend
In accordance with Article 21 of the Law of the Republic of Uzbekistan No. 370 dated May 6, 2014 “On Joint Stock Companies and Protection of Shareholders’ Rights” (hereinafter referred to as the Law), preference shares entitle their owners to receive certain dividends, regardless of the company’s profit.
To receive your dividends recommended to download a sample application form from the link below, fill it out and send it to the following email address s.alikulov@uzbeksteel.uz, attaching a scanned copy of your passport.