"JAHOLATGA QARSHI MA'RIFAT"
Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal demokratik partiyasining "O‘zmetkombinat" AJdagi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan Navli prokatlash bo‘linmasi faollar zalida "Jaholatga qarshi ma'rifat" shiori ostida davra suhbati tashkil etildi.
Unda Bekobod shahar bosh imom xatibi Ergashboy Hamidov jahonning ayrim mintaqalarida avj olayotgan murakkab jarayonlar haqida to‘xtalar ekan, yurtimizda diniy bag‘rikenglik va millatlararo hamjihatlikni mustahkamlashga alohida e'tibor qaratilayotganini e'tirof etdi. Yosh avlodni ma'nan barkamol, sog‘lom e'tiqod va oliyjanob maqsadlar egasi etib tarbiyalash, ularni yot g‘oyalar ta'siridan asrab-avaylash dolzarb ahamiyat kasb etayotganini ta'kidladi.
Shuningdek, diniy ishlar bo‘yicha qo‘mitaning Bekobod shahar bosh mutaxassisi Bahrulla Valiyev ilmsizlik va jaholat – jamiyatimizning eng katta dushmani, ayni paytda jamiyat uchun katta ofat ekanligi va uni faqat ma'rifat urug‘i bilan yengish mumkinligi haqida to‘xtalib o‘tdi. Buning uchun esa barchamiz irodali bo‘lib, ilm olib, maqsad sari intilmog‘imiz lozim. Zero, jaholatga qarshi kurashda ma'rifat bilan javob berish lozimligini ham qo‘shib qo‘ydi.
Davra suhbati davomida Bekobod shahar IIB boshlig‘i o‘rinbosari Jamshid Haydarov yoshlarni to‘g‘ri yo‘lga boshlash ularni yot g‘oyalardan himoya qilish, ayniqsa, qo‘l telefonlaridan va ijtimoiy tarmoqlardan to‘g‘ri foydalanish kerakligini aytib o‘tdi.
Tadbir yakunida Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati - O‘zbekiston Liberal demokratik partiyasining "O‘zmetkombinat" AJ boshlang‘ich tashkiloti raisi Davlat Xolmurodov partiyaning yangi a'zolariga guvohnomalarni tantanali ravishda topshirdi.

«ПРОСВЕЩЕНИЕ ПРОТИВ МРАКОБЕСИЯ!»
В актовом зале Сортопрокатного подразделения состоялся круглый стол «Jaholatga qarshi ma’rifat» — «Просвещение против мракобесия», организованный первичной организацией движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана.
В обсуждении приняли участие представители религиозных и правоохранительных структур Бекабада. Главный имам-хатиб города Эргашбой Хамидов отметил, что в условиях сложных процессов, происходящих в отдельных регионах мира, в нашей стране особое внимание уделяется укреплению межнационального согласия, религиозной терпимости и духовной устойчивости общества. Он подчеркнул важность формирования у молодёжи правильных жизненных ориентиров и защиты от чуждых, разрушающих идей.
Специалист Комитета по делам религий города Бекабада Бахрулла Валиев подчеркнул, что мракобесие — заблуждения, отсутствие правильных знаний и критического мышления — способно нанести серьёзный вред обществу. Единственный путь к его преодолению — развитие просвещения, повышение уровня знаний и формирование здорового мировоззрения.
Заместитель начальника Бекабадского ГОВД Джамшид Хайдаров обратил внимание на важность информационной безопасности молодёжи, особенно в условиях активного пользования мобильными устройствами и социальными сетями.
В завершение мероприятия председатель первичной организации Либерально-демократической партии Узбекистана при АО «Узметкомбинат» Давлат Холмуродов торжественно вручил членские удостоверения новым членам партии.