O‘ZBEKISTON-XITOY: YANGI KELISHUVLARGA ERISHILDI
“O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruvi raisi — Bosh direktor Bahodir Abdullayev Xitoyning Metallurgiya uyushmasi bosh ofisi direktori Su Changyong janoblari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tomonlar so‘nggi yildagi metallurgiya sohasida bo‘layotgan yangiliklar, Xitoy metallurgiya sanoatidagi amaliy tajriba va O‘zbekiston metallurgiya sanoatini yanada rivojlantirish rejalari bo‘yicha fikr almashdilar.
Uchrashuv davomida Xitoyning “Jialong” kompaniyasi bilan hamkorlikda “O‘zmetkombinat” AJda bajarilgan katta ko‘lamdagi ishlarga alohida to‘xtalinib, ko‘rsatilgan amaliy yordam uchun minnatdorchilik bildirildi.
Uchrashuv so‘nggida tomonlar “O‘zmetkombinat” AJning yangi rivojlanish bosqichlari bo‘yicha kelishuvga erishdilar.

УЗБЕКИСТАН – КИТАЙ: ДОСТИГНУТЫ НОВЫЕ ДОГОВОРЁННОСТИ
Председатель правления - Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Баходир Абдуллаев провёл встречу с директором головного офиса Металлургической ассоциации Китая господином Су Чангюном.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о нововведениях, происходящих в металлургической отрасли в последние годы, практическом опыте металлургической промышленности Китая, а также о планах по дальнейшему развитию металлургической промышленности Узбекистана.
Особое внимание было уделено масштабным работам, выполненным на АО «Узметкомбинат» в сотрудничестве с китайской компанией «Jialong», и выражена благодарность за оказанную практическую поддержку.