BOLAJONLAR UCHUN SPEKTAKL NAMOYISH QILINDI
Yangi yil bayrami munosabati bilan Metallurglar madaniyat saroyida O‘zbekiston Yoshlar teatri tomonidan sahnalashtirilgan, sharqona afsonalarga boy va sehrli voqealarga to‘la “Alovuddinning sehrli chirog‘i” spektakli bolajonlar e’tiboriga havola etilmoqda.
Kombinat kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan o‘tkazilayotgan spektakl 6-7-yanvar kunlari o‘zbek va rus tillarida namoyish etilib, o‘g‘il-qizlarimizni ezgulik, jasorat va orzular olamiga olib kiradi.
Kombinatda mehnat qilayotgan metallurglarning farzandlari ushbu ajoyib sahna asari orqali qahramonlar bilan birga sehrli sayohatga otlanib, unutilmas taassurotlar va olam-olam quvonchlarga ega bo‘lishadi.

ДЛЯ ДЕТЕЙ ПОКАЗАЛИ ПРАЗДНИЧНЫЙ СПЕКТАКЛЬ
В дни новогодних каникул во Дворце культуры металлургов для юных зрителей был представлен спектакль «Волшебная лампа Аладдина» в постановке Государственного молодежного театра Узбекистана. Яркая сценическая работа, наполненная восточными легендами и элементами волшебства, подарила детям атмосферу сказки и чуда.
Мероприятие организовано по инициативе Профсоюзного комитета комбината. Спектакль демонстрировался 6–7 января на узбекском и русском языках, вовлекая мальчиков и девочек в мир добра, смелости и мечты.
Дети металлургов получили возможность отправиться в увлекательное сказочное путешествие вместе с героями спектакля, испытать искренние эмоции и увезти с собой яркие, незабываемые впечатления.