O‘ZLIDEP VAKILLARI BILAN UCHRASHUV BO’LIB O’TDI
“O‘zmetkombinat” AJda O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 33-yilligi munosabati bilan, shuningdek, ishtirokchilarni O‘zLiDeP faoliyatining mazmun-mohiyati va ustuvor yo‘nalishlari bilan tanishtirish maqsadida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Respublika Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati hamda partiyaning Toshkent viloyati Kengashi rahbari ishtirok etib, bugungi kunda partiya tomonidan amalga oshirilayotgan islohotlar, joylardagi tashkiliy ishlar, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash hamda aholi bilan muloqotni kuchaytirish borasidagi ustuvor vazifalar haqida batafsil ma’lumot berishdi. Shu bilan birga, partiyaning mamlakat ijtimoiy-siyosiy hayotidagi o‘rni, biznes va ishlab chiqarish sohalaridagi loyihalarni rivojlantirishda tutgan roli alohida ta’kidlab o‘tildi.
Tadbir doirasida partiya faoliyatiga munosib hissalarini qo‘shib kelayotgan bir guruh faol a’zolar taqdirlanib, ularga tashakkurnomalar tantanali ravishda topshirildi.
Shuningdek, safiga yangi qo‘shilgan a’zolarga partiya guvohnomalari ham taqdim etilib, ularning faol va ishonchli ishtirokini rag‘batlantiruvchi fikrlar bildirildi. Uchrashuvning yana bir muhim qismi “O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruv raisi – Bosh direktor Bahodir Abdullayevga ham O‘zLiDePning a’zolik guvohnomasi tantanali ravishda topshirildi. Tadbirda kombinat rahbari so‘zga chiqib hamkor korxona va tashkilotlar salmog‘i oshib borayotganini qayd etib, partiyaning mamlakat taraqqiyotidagi o‘rni va korxona jamoasi uchun ahamiyati haqida o‘z fikr-mulohazalarini bayon etdilar. Shuningdek, partiyaning faoliyatga yangicha yondashuv, ochiqlik va tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan siyosatini yuqori baholab, “O‘zmetkombinat” AJ jamoasi bu jarayonlarda faol ishtirok etishini ta’kidladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, bugungi kunda korxonada 400 nafarga yaqin partiya a’zolari faoliyat yuritmoqda. Ular o‘z ish faoliyati bilan birga, jamoatchilik va siyosiy hayotda ham faol ishtirok etib, korxonaning ijtimoiy-siyosiy nufuzini yanada oshirishga hissa qo‘shib kelmoqdalar.

СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА С ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ ЛИБЕРАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧЕСКОЙ ПАРТИИ УЗБЕКИСТАНА
В АО «Узметкомбинат» состоялось мероприятие, посвящённое 33-летию Конституции Республики Узбекистан, а также направленное на ознакомление участников с деятельностью и приоритетными направлениями партии «O‘zLiDeP».
В работе мероприятия приняли участие депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса и руководители Ташкентского областного Кенгаша партии. Они подробно информировали о текущих реформах, реализуемых партией, организационной работе на местах, поддержке предпринимательства, а также о мерах по укреплению диалога с населением. Отмечено, что «O‘zLiDeP» занимает значимое место в социально-политической жизни страны и играет важную роль в продвижении бизнес-инициатив и развитии производственных проектов.
В рамках мероприятия ряд активных членов партии, вносящих весомый вклад в её деятельность, были награждены благодарственными письмами и подарочными наборами. Новым членам были торжественно вручены партийные удостоверения, сопровождающиеся напутственными словами, пожеланиями активной и ответственной работы.
Особое внимание на встрече было уделено вручению членского удостоверения Председателю правления – Генеральному директору АО «Узметкомбинат» Баходиру Абдуллаеву. В своём выступлении Б.Абдуллаев отметил расширяющееся сотрудничество предприятия с партией, подчеркнул её роль в развитии страны и значимость для коллектива комбината. Он также высоко оценил открытый, современный и ориентированный на поддержку предпринимателей подход УзЛиДеП, выразив уверенность в дальнейшем активном участии коллектива предприятия в реализуемых партийных инициативах.
Подчеркнем, что в настоящее время на комбинате работают около 400 членов партии. Они активно участвуют не только в производственной деятельности, но и в общественной и политической жизни, внося вклад в повышение социально-политического авторитета предприятия.