“O‘ZMETKOMBINAT” VAKILLARI KO‘KRAK NISHONI BILAN TAQDIRLANISHDI
Bugun, 6-noyabr kuni “O‘zbekiston metallurgiya kombinati” AJda O‘zbekiston Kasaba uyushmalarining 120 yillik yubileyiga bag‘ishlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda kombinat Boshqaruvi raisi - Bosh direktori, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi vakillari hamda korxona faxriylari ishtirok etishdi.
Yubiley munosabati bilan O‘zbekiston Qahramoni, mehnat faxriysi To‘ychiyev Olimjon Ismoilovich hamda “O‘zmetkombinat” AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Velliullayeva O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi tomonidan “O‘zbekiston kasaba uyushmalarining 120 yilligi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandilar.
Bu e’tirof nafaqat mehnat faxriylarimizning, balki butun jamoamizning fidokorona mehnatiga berilgan munosib bahodir.
“O‘zmetkombinat” jamoasi o‘z mehnati, sadoqati va Vatanga bo‘lgan muhabbati bilan sanoat sohasining taraqqiyotiga hissa qo‘shishda davom etadi.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ АО «УЗМЕТКОМБИНАТ» УДОСТОЕНЫ НАГРУДНОГО ЗНАКА
Сегодня, 6 ноября, в АО «Узбекский металлургический комбинат» состоялось торжественное мероприятие, приуроченное к 120-летию профсоюзного движения и Дню профсоюзов Узбекистана.
В мероприятии приняли участие Председатель правления - Генеральный директор комбината, представители профсоюзного комитета и ветераны профсоюзного движения.
В честь юбилейной даты Герой Узбекистана, ветеран труда Олимжон Исмаилович Туйчиев и председатель Профсоюзного комитета АО «Узметкомбинат» Эльзара Веллиуллаева были награждены нагрудным знаком Федерации профсоюзов Узбекистана «120 лет профсоюзному движению Узбекистана».
Эта высокая награда является признанием не только многолетнего добросовестного труда наших уважаемых ветеранов, но и всего коллектива предприятия, который своим трудом, преданностью делу и любовью к Родине вносит значимый вклад в развитие промышленности страны.